Menu Zavřeno

Brambory

Nabídka sadby brambor jaro 2020

Velmi rané – sklizeň konec července, počátek srpna

ANUSCHA

Velmi raná salátová odrůda typu A/B, středně velký hlízy s pevnou konzistencí po uvaření, žlutá barva dužiny, velmi raná sklizeň, vhodná na předklíčení a pěstování pod folií.

COLLETTE

Velmi raná odrůda varného typu BA. Vyniká výtečnou konzumní kvalitou, kterou si zachovává po celou dobu skladování. Při skladování se chová velice klidně (neklíčí) je ji nutno pro rané termíny sklizně včas a dobře naklíčit.

NANDINA

Velmi raná odrůda varného typu B. Výborná chuť, stabilní kvalita. Startér mezi našimi velmi ranými odrůdami (vhodné je předkličování a pěstování pod fólií) vhodná na praní a balení, velmi dobré skladování. . Při skladování se chová velice klidně (neklíčí) je ji nutno pro rané termíny sklizně včas a dobře naklíčit.

BELLAROSA

Velmi raná odrůda varného typu B. Jedna z nejrychlejších odrůd na trhu. Červenoslupké hlízy dorůstají větších rozměrů s dobrou konzumní kvalitou. Velmi vhodná na předklíčení a pěstování pod folií

RED SONIA

Velmi raná odrůda varného typu B. Červenoslupká atraktivní odrůda se vzhlednými hlízami a sytě žlutou dužinou příjemné chuti. Velmi vhodná na předklíčení a pěstování pod folií.

 

Raná odrůda – sklizeň průběh srpna

MARABEL

Raná odrůda varného typu BA. V současnosti patří mezi nejpěstovanější odrůdy u nás, neboť je u ní bezkonkurenční propojení vysokého výnosu, konzumní kvality a vzhledu. Má velice dobrou dynamiku nárůst hlíz a při předklíčení lze počítat i se sklizní mezi velmi ranými odrůdami. Z hlediska zachování vysoké konzumní kvality doporučujeme její skladování do února.

BELANA

Raná odrůda varného typu AB. Salátová odrůda vynikající konzumní kvality. Pro zajištění vysokého výnosu dostatečně velkých a vyrovnaných hlíz potřebuje dostatek vláhy.

 

Polorané odrůdy – sklizeň v září

ANTONIA

Poloraná konzumní salátová odrůda typu A s vyšším výnosem tržních hlíz, s jemnou konzistencí s lahodnou chutí, hlízy výborného vzhledu s hladkou slupkou, žlutou dužinou. Bezproblémová skladovatelnost i loupání.

LAURA

Poloraná odrůda varného typu B. Hlízy mají červenou slupku a sytě žlutou dužinu. Konzumní kvalita je velmi dobrá. Nejlepších výsledků dosahuje v těžších půdách, což však není podmínkou.

RED FANTASIA

Poloraná odrůda varného typu B. Červená slupka a žlutá dužina. Velmi vysoký výnos tržných hlíz. Velmi dobrá konzumní kvalita.

 

 

Europlant šlechtitelská společnost s.r.o. Praha